Nestihli jste snad Vavřinecké posvícení v Prčici? Tak alespoň mrkněte na fotky

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Letošní Vavřinecké posvícení v Prčici, které tradičně zahajuje sérii tří nejznámějších srpnových poutí a posvícení na Sedlčansku, se nedělním večerem stalo minulostí. Různé kolotoče (ten nejvyšší před kostelem měřil 30 metrů), horské dráhy, autodromy, střelnice, skákadla a hrady zaplnily o uplynulém víkendu Vítkovo náměstí. Veliké množství různých stánků s tradičním posvíceneckým, občerstvením i dalším zbožím se táhlo z Vítkova náměstí až k nedávno zrekonstruovanému mostu, který je pomyslným předělem mezi oběma částmi spojeného dvojměstí.

foto: Václav Peterka

V doprovodném programu se v areálu zámeckého parku od pátku do neděle tančilo, za radnicí se zase místní chovatelé při tradiční výstavě pochlubili návštěvníkům svými chovatelskými úspěchy při chovu králíků, holubů, drůbeže i exotického ptactva. Prčickému posvícení přálo po mírném ochlazení v závěru týdne i počasí, takže každý, kdo si ho chtěl užít, mohl být spokojen. A pokud někdo na prčické posvícení nedorazil, tak se může už tento víkend těšit na Mariánskou pouť v Sedlčanech. Na sedlčanské Nové město se už také přesunula většina zábavných atrakcí z Prčice.

foto: Václav Peterka

Kompletní fotogalerie z Prčického posvícení

 

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!