Setkání legendárních bigbítových kapel se v sobotu uskuteční již potřinácté

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 12 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Potřinácté a pravděpodobně už opravdu naposledy se v sobotu 18. srpna na zimním stadionu sejdou fanoušci tří sedlčanských bigbítových kapel, aby si tu opět poslechli muziku, která „frčela“ v 60. a 70. létech minulého století na tanečních zábavách a při odpoledních tanečních čajích. Vzpomínkový večer zahájí ve 20 hodin slavnostní nástup jednotlivých členů kapel na pódium. Samotný hudební program sestavený z půlhodinových bloků poté odstartuje skupina Houbeles. Po ní zahraje prvvní částí svých hitů skupina Mix a následně služebně také nejstarší skupina Atlantik. Všechny skupiny s datem vzniku kolem 70. let minulého století se na pódiu vystřídají dvakrát.

Podobně jako v předchozích létech bude přímo na betonové hrací ploše k dispozici přibližně 800 míst k sezení. Chybět nebude jak přímo v hale, tak i před stadionem několik občerstvovacích stanovišť. V provozu bude také restaurace s přímým výhledem na vlastní plochu stadionu. Dostatečný bude i počet toalet, a to jak přímo v hale, tak i v podobě mobilních WC. Z důvodu bezpečnosti bude oproti hokejovým zápasům rozšířena pořadatelská služba. Vstupné se oproti akci v roce 2016 nemění, za vstupenku zaplatí návštěvník 180 korun.

První setkání se uskutečnilo v roce 1987 v Kosově Hoře v sokolovně, další tři pak v létech 1991, 1993 a 1996 v Sedlčanech (staré hřiště, u hvězdárny, koupaliště). V roce 1998 hostila setkání hala ve Voračicích, dvakrát (2001, 2004) kulturní dům v Krásné Hoře, v roce 2007 hala v areálu Sedlčanské kotliny. Od roku 2010 pravidelně každý sudý rok hostí kapely a jejich příznivce sedlčanský zimní stadion. „Hned po nedělním úklidu haly a vyčištění hrací betonové plochy zapínáme chladící kompresory a začínáme vyrábět led. Uže ve čtvrtek ti máme první hokejové soustředění,“ informovla vedoucí zimního stadionu František Kadleček.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!