Nevíte kam o tomto víkendu vyrazit? A co třeba takhle rovnou do Prčice?

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Letí to letí… Nedávno se rok přehoupl do své druhé poloviny a než jsme se nadáli, tak tu máme pomalu polovinu srpna. Do konce prázdnin zbývají už jen tři týdny, je potřeba jich využít dosyta! Druhý srpnový víkend se ponese především ve znamení tradičního posvícení v Prčici. Již od pátku budou na náměstí v provozu pouťové atrakce všeho druhu pro malé i velké návštěvníky a budou je těšit i v průběhu soboty a neděle. To je také ten hlavní důvod, proč pozvánka zve do Prčice! Pokud to vezmete v pátek přes Sedlec, tak můžete navštívit místní biograf, který má na programu odpoledne i večer americký rodinný film o býkovi zvaném „Ferdinand“. Případně zajít do zámeckého parku na diskotéku s Rádiem Kiss.

To byl pátek, teď něco k sobotnímu programu. Ten začíná už ve dvě hodiny odpoledne pro změnu v zámeckém parku v Petrovicích. Koná se tu čtvrtý ročník „Parkfestu“, s tvrdým rockem, punkem, ale také divadlem a poezií. Kdo není zrovna na tuto notu naladěn, může vyrazit na country. U restaurace tenisových kurtů v Sedlčanech se koná „Country sobota“ s kapelou Vocals Menda band. Samozřejmě prčické posvícení pokračuje ten samý večer další taneční zábavou pod širým nebem, tentokrát s legendární skupinou Parkán. Večer hraje po dvoutýdenní pauze i sedlčanské kino, to uvádí vcelku zábavnou italskou komedii „Profesoři zločinu: Velké finále“.

V neděli vrcholí v Prčici posvícení, takže žádné ostýchání a hurá na houpačky, kolotoče, autodráhy, houpací lavice a další atrakce. Posvícení je známé i tím, že je na něm spousta stánků, takže i tam lze peněženku vyprázdnit. A komu by se chtělo jen tak posedět, tak má možnost v zámeckém parku si nejprve prohlédnout výstavu králíků, drůbeže i dalších zvířat a pak si dát něco dobrého na zub a poslouchat od dopoledne až do navečera hudbu v podání skupiny Poprask. Na své si po dvouměsíční odmlce konečně v neděli přijdou také fotbaloví fanoušci, jako první na Sedlčansku hrají doma svůj mistrovský zápas SK Petrovice s mužstvem Union Cerhovice. A protože se jedná o obnovenou premiéru v krajské 1.A třídě, tak určitě bude na hřišti za školou kolem zeleného trávníku nabito.