„Jdu do naha, nemám co skrývat,“ říká hejtmanka k užívání vozů ve své funkci

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová využívá pro výkon své funkce dva služební vozy. Jedno služební vozidlo s řidičem je takzvaně sdílené s krajským úřadem, které je využíváno podle jejích potřeb i požadavků úřadu. Druhý vůz značky Škoda Superb pak využívá nejen jako služební, ale coby benefit od krajského úřadu i pro účely soukromé. Toto vozidlo může dle uzavřené smlouvy s úřadem řídit i rodinný příslušník. Hejtmanka nezastírá, že její manžel jezdí s nasmlouvaným vozem často. Vyžaduje to náročnost výkonu její funkce o víkendu a chod domácnosti.

„Skutečně nemám co skrývat a na rovinu říkám, že vůz, který mi byl poskytnut krajským úřadem jako benefit, stejně jako tomu bývá ve státní i soukromé sféře, využíváme s manželem skoro denně. A je hned pro oba dva účely najednou – k mým služebním cestám po kraji v době víkendů, kdy si řídím sama, nebo mi dělá řidiče manžel, a samozřejmě i k soukromým účelům. Vše v souladu s dikcí uzavřené smlouvy, která jasně uvádí, že tento vůz mohu zapůjčit i manželovi,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v odpovědi na dotazy novinářů, které jí opět během letních měsíců přicházejí.

„Náš partnerský vztah je nastaven tak, že já se plně věnuji výkonu své funkce a manžel zajišťuje servis domácnosti a stará se o mého syna. O víkendech mi pak manžel často dělá řidiče na služebních cestách, kdy navštěvuji akce pořádané starosty či neziskovými společnostmi v městech a obcích,“ bez jakéhokoli zastírání uvádí hejtmanka a dodává: „Chápu, že v atmosféře současné společnosti se toto může prezentovat v různém světle, ale já se naplno věnuji práci pro Středočeský kraj a jeho obyvatele.“ Závěrem hejtmanka dodává, že dle smlouvy za služební vůz platí ujeté kilometry a plní daňové povinnosti spojené s užíváním vozidla.

Autor/zdroj: Středočeský kraj