Během pouhých osmi hodin vystoupala na Sedlčansku teplota o 24 stupňů

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Po nedávném průchodu studené fronty se teploty na dva dny alespoň o pár stupňů snížily. S úterkem nicméně začala nastupovat další vlna veder. Bez zajímavosti však není to, že na Sedlčansku včera a dnes 7. července poklesla ranní teplota až k deseti stupňů. Zatímco v pondělí stanice ČHMÚ Rudolec hlásila ranní teplotu 10,7 °C, tak v úterý dokonce klesla ranní teplota na hodnotu 8,5 °C. Jenže vše si příliv tropického vzduchu vynahradil odpoledne, kdy Rudolec naměřil ve 14 hodin 32,7 °C. Znamená to, že během osmi hodin teplota poskočila o 24 stupňů Celsia.

zdroj: ČHMÚ

A jak viděly dnešní teploty regionální amatérské stanice? Svatý Jan ráno 13,8 °C – odpoledne 32,1 °C, Sedlec-Prčice ráno 11,1 °C – odpoledne 32,7 °C, Ješetice ráno 12,8 °C – odpoledne 32,5 °C, Střezimíř ráno 15,2 °C – odpoledne 29,9 °C. Vůbec nejtepleji bylo v úterý 7. srpna v pásu táhnoucím se z Polabí na Berounsko. Tady všude na stanicích ČHMÚ překročily teploty hodnotu 35 stupňů (Poděbrady 35,2 °C, Praha – Komořany 35,6 °C, Dobřichovice 35,1 °C). Maximum pro dnešní den zaznamenala stanice v Řeži u Prahy, a to 35,8 °C.

„Zítra a ve čtvrtek bude příliv velmi teplého vzduchu vrcholit, proto budou teploty ještě vyšší. V nejteplejších lokalitách můžou vyšplhat až k 38 °C, což už je na hranici teplotních rekordů platných pro tyto dny (například v Klementinu se ten dnešní a zítřejší pohybuje kolem 36,5 °C a je z roku 2015). Současná horká vlna skončí v pátek,“ uvádí web in-pocasi.cz.