Obě dvě tragické sobotní události mají jedno společné. Požití alkoholu!

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – V sobotu 4. srpna utonuli na Příbramsku dva lidé. Po čtvrté hodině ranní vyjížděli policisté do lomu v Hříměždicích, kde se o víkendu konala soutěž Desperados Highjump. Jednatřicetiletý muž zde skočil z výšky deseti metrů do vody. Pořadatel měl dotyčného vyzvat, aby odsud vylezl, což měl poškozený vulgárně odmítat a plavat zde ještě několik minut, náhle však zmizel pod hladinou. Potápěč muže nalezl pod vodou asi po třinácti minutách, resuscitace byla již bohužel neúspěšná. Přivolaný lékař tak konstatoval smrt.

Ten samý den odpoledne se utopil na koupališti Nového rybníku v Příbrami osmatřicetiletý cizinec. Ostatní návštěvníci ho vytáhli na břeh bez známek života, následné oživovací pokusy byly už marné. Obě tyto tragické události spojuje jedna věc, alkohol! Ten snižuje odhad nebezpečí a lidé pod jeho vlivem přeceňují své síly a schopnosti.

„V prvním případě měl muž podle předběžných výsledků soudní pitvy v krvi 1,75 promile alkoholu a navíc byl pod vlivem drogy, amfetaminu. Ve druhém případě bylo zjištěno v krvi poškozeného dokonce 3,13 promile. Plavání v těchto tropických teplotách je pro tělo ohromná fyzická zátěž a lidé by se měli vyvarovat kombinaci nadměrného užívání alkoholu a koupání,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zároveň policejní mluvčí popsala další událostí, které z pohledu policie souvisely s IXX. ročníkem víkendové akce High Jump v v kamenolomu v Hříměždicích: „Akce se účastnilo kolem sedmi tisíc osob a na místě bylo asi 2,5 tisíce vozidel. V rámci bezpečnostního opatření řešili příslušníci policie případ znásilnění osmnáctileté dívky, utonutí jednatřicetiletého muže a jednu dopravní nehodu. Navíc hlídky zjistily při silničních kontrolách celkem 57 řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu, z toho měli čtyři motoristé nad jedno promile alkoholu a dopustili se tím trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nejvyšší naměřená hodnota činila 1,29 promile. Tři šoféři byli pod vlivem drog, konkrétně cocainu, pervitinu a marihuany.“