Nevíte kam vyrazit o víkendu? Zkuste krvavou revue nebo Lhotecký pětiboj

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 22 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Blíží se první srpnový víkend, při kterém se pořádně ohřejeme. Deště se nejspíš opět nedočkáme, což určitě vyhovuje pořadatelům akcí pořádaných pod širým nebem. Hned první takovou akci připravili na dnešní pátek a zítřejší sobotu divadelní ochotníci z Nalžovic. V zámeckém parku se odehraje po setmění krvavá letní revue s hodně příznačným názvem „Někdy je lépe zmoknout, …než si krve loknout“. Milovníci skoků do vody si určitě v pátek a v sobotu nenechají ujít otevřené mistrovství ČR ve skocích do vody. Do lomu v blízkých Hříměždicích přijedou největší skokanská esa, chybět tradičně nebude ani hodně bohatý doprovodný program.

Další, a to hodně veselou akcí pak bude v sobotu odpoledne v Prosenické Lhotě tradiční Lhotecký pětiboj. Pořádá jej místní sbor dobrovolných hasičů a jedná se o soutěž dvojic v netradičních disciplínách, v letošním roce se uskuteční jubilejní 20. ročník. Vystoupí tu i skupina historického šermu, chybět nebude ani večerní taneční zábava. Na další taneční zábavu s rockovým nádechem pak můžete vyrazit do Obděnic u Petrovic. Na letním parketu tu zahraje bigbítová skupina Sifon na EX. A protože léto je v plném proudu, tak se ještě tančí v Mokřicích, kde zahrají kapely Matyas a Paradoxy.

Komu by se chtělo do kina, může v pátek shlédnout v Sedlci-Prčici vcelku slušně hodnocený britský horor „Ghost Stories“. Kdo naopak dává přednost sportu, a fotbalu zvlášť, ten nechť nezapomene, že na hřišti v Sedlci-Prčici se v sobotu koná 47. ročník fotbalového turnaje, který se hraje jako Memoriál Františka Hájka. V sobotu v poledne si pak mohou na své přijít ve stejném městě příznivci motorismu. Na Vítkově náměstí v Prčici zastaví svoje historická vozidla účastníci Chotovinských zatáček. Slavit se v sobotu bude i v Příčovech, a to výročí hasičů i vzniku republiky za doprovodu dechovky.