Komunikace pro pěší kolem osmnáctky je hotova, výstavba netrvala ani měsíc

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V blízkosti mostu přes Sedlecký potok byla na začátku tohoto týdne dokončena realizace městské akce, na kterou obyvatelé v ulicích Strojírenská, Pod Strojírnami, Nad Přehradou a zaměstnanci docházející do Strojíren i Zeměměřického úřadu čekali téměř dvě desetiletí. Jedná se o přibližně sto metrů dlouhé propojení chodníků podél silnice I/18. Nová komunikace pro pěší konečně propojila chodník končící před sídlem Sedlčanských technických služeb s chodníkem na mostě překlenující Sedlecký potok. Projekt na tento krátký úsek chodníku pochází z roku 2003, úmysly chodník vybudovat sahají ještě do dřívější doby.

Nově vybudovaný chodník kolem silnice I/18 – foto: Ladislav Havel

Zakázku pro město na základě vypsané veřejné soutěže realizovala firma Údržba silnic s.r.o. se sídlem v Osečanech v rekordním čase. Výstavba chodníku s živičným povrchem a obrubníky započala v posledním červnovém týdnu. Nově vybudovaná komunikace pro pěší má délku 99,7 metrů a šířku 2,5 metru. Cena, kterou zaplatí město za zakázku, je přibližně 650 tisíc korun včetně daně. Chodník může začít sloužit k bezpečnému pohybu chodců ještě před tím, než se v těchto místech začnou tvořit kolony automobilů čekajících u přenosného semaforu. Ten bude před mostem přes Sedlecký potok nainstalován z důvodu opravy dalšího úseku silnice I/18 už 21. července.