Lidí bez práce v regionu v červnu opět ubylo. Přesto firmám chybí zaměstnanci

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Kdyby všichni červnoví nezaměstnaní okamžitě nastoupili do práce, tak stále firmám bude chybět 40 lidí. Taková situace panovala na Sedlčansku v červnu, kdy  v regionu znovu mírně ubylo nezaměstnaných. Vyplývá to ze středečních, nově zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci června z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let celkem 247 lidí bez práce. V porovnání s květnem 2018 to znamenalo další pokles počtu nezaměstnaných o jedenáct lidí. Červnová míra nezaměstnanosti tak z letošních květnových 1,9 procenta znovu klesla o jednu desetinu na historicky nejnižší míru 1,8 procenta.

Ke stejnému datu (30. června 2018) bylo na Sedlčansku 287 volných míst, což je o 14 více než ke konci května 2018. V porovnání počtu lidí bez práce a volných míst, to znamená, že poptávka po zaměstnancích o 40 lidí převyšuje červnovou nabídku Úřadu práce. Nejvíce volným míst je přímo v Sedlčanech (129), dále v Sedlci-Prčici (35) a ve Svatém Janu (39). Z jednotlivých obcí v působnosti detašovaného pracoviště sedlčanského Úřadu práce, kde byla v červnu relativně nadprůměrná míra nezaměstnanosti, se na čele žebříčku umístily obce Prosenická Lhota (3,0%), Osečany (2,9%), Kňovice (2,8%).

Také v červnu byly na Sedlčansku dvě obce, ve kterých je nulová míra nezaměstnanosti. Těmi jsou stejně jako v květnu Křepenice a Radíč. Hned za nimi následují Štětkovice (09%) a Nalžovice (1,2%). Z trojice měst regionu Sedlčanska na tom bylo v červnu nejlépe město Sedlec-Prčice s mírou nezaměstnanosti 1,2 procenta (pokles oproti květnu o jednu desetinu), následují Sedlčany se stejnou mírou nezaměstnanosti jako v květnu 1,9 procenta a Krásná Hora nad Vltavou, kde míra nezaměstnanosti dosáhla 2,0 procenta, což znamená pokles oproti květnu o jednu desetinu procenta.