Hasičský záchranný sbor: Narůstá počet požárů v přírodním prostředí

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Obdobně jako v ostatních regionech i ve Středočeském kraji v těchto dnech hasiči zasahují u zvýšeného počtu požárů v přírodním prostředí. Jde o požáry polí, lesů, luk a travních porostů. Jejich nárůst je ovlivněn nejen probíhající sklizní zemědělské úrody, ale také dlouhodobým obdobím s malým množstvím dešťových srážek. Ve Středočeském kraji za uplynulé dva týdny hasiči vyjížděli s celkem 347 vozidly k 69 požárům v přírodním prostředí. Nejvíce zásahů HZS registruje v zemědělsky aktivním Polabí, to znamená v okresech Mělník (12), Praha-východ (10), Nymburk a Mladá Boleslav (7). Na Příbramsku hasiči likvidovali šest požárů v přírodním prostředí.

foto: HZS Středočeského kraje

„Hasiči při těchto zásazích uchránili hodnoty ve výši 23,4 milionu korun, převážně šlo o neposečené obilí. Mezi nejčastější příčiny vzniku požárů patří nedbalostní nebo úmyslné jednání osob, dále pak technické závady nebo výskyt cizího předmětu v zemědělských strojích, například vniknutí kamene do žacího ústrojí. Mezi události s nejvyšší škodou se ve výše uvedeném období řadí požáry polí u obcí Úžice na Mělnicku, Mratín v okrese Praha-východ nebo Nepoměřice na Kutnohorsku a také požár kombajnu u obce Klučov na Kolínsku,“ uvedl Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje.