Od 1. července lze na náměstích TGM a Komenského platit parkovné SMSkou

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 21 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Dost už bylo docházení za platebním automatem, dost už bylo hledání drobných na parkování. Město Sedlčany od července 2018 zavádí platbu za parkování prostřednictvím SMS zprávy nebo aplikace SEJF. Mobilní aplikaci SEJF si navíc můžete jednoduše propojit se svou platební kartou a platbu za parkování tak učiníte doslova na pár kliků na displeji vašeho telefonu. Město Sedlčany se k tomuto kroku rozhodlo z důvodu kladných zkušeností z jiných českých a moravských měst. Nový systém má především zvýšit komfort parkování pro občany i návštěvníky města.

Pokud řidič potřebuje daňový doklad, má možnosti si jej vytisknout ze samoobslužného rozhraní umístěného na webových stránkách www.parkovacilistek.cz. Tato stránka je rozcestníkem pro všechny lokality, kde společnost GLOBDATA a.s. pomáhá městům a obcím zjednodušit a zefektivnit systém plateb za parkovné. V platnosti na obou výše uvedených parkovištích nadále zůstává možnost platit parkovné mincemi v parkovacích automatech.