V měsíci červnu policisté na Příbramsku vyšetřovali 148 dopravních nehod

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PŘÍBRAMSKO – Za prvních pololetí letošního roku je evidováno na Územním odboru Příbram celkem 764 dopravních nehod. Od začátku roku zemřeli na příbramským silnicích tři lidé a dalších 23 osob skončilo v nemocnici s těžkým zraněním. V měsíci červnu řešili policisté 148 nehod, což je o devatenáct více než loňský červen. Mezi červnové nehody patří i ta, které se stala na Sedlčansku 22. června odpoledne poblíž Libíně. Pří ní osobní automobil havaroval do stromu, osádku museli hasiči ze zcela zdemolovaného vozu vystříhat.

nehoda u Libíně 22. června – foto: Policie ČR

„Smrtelné poranění utrpěl jeden člověk, jedenáct osob těžké zranění a 34 lidí poranění lehčího charakteru. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy a následně nepřiměřená rychlost, a to v 24 případech. Pět motoristů, kteří způsobili nehodu, bylo pod vlivem alkoholu. Celkem 27 karambolů zavinila zvěř, od začátku roku jde o 179 těchto srážek. Na automobilech vznikla škoda, která přesáhla osm milionů korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.