Druhé červencové ráno přineslo někde teploty blížící se k bodu mrazu

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Počasí od soboty působí dojmem, jako kdyby už mělo být září a ne teprve začátek července. Stanice Rudolec na Sedlčansku tak v pondělí 2. července naměřila ranní teplotu ve dvou metrech nad zemí jen 2,5 stupně Celsia. Přízemní teplota v pěti centimetrech nad zemí se přiblížila bodu mrazu, teploměr na této stanici ukazoval 0,6 °C. Obecně chladno bylo v noci ve větší části Česka, i když byly i výjimky, kde noční teplota nespadla pod deset stupňů Celsia (Javorník na severní Moravě 11,1 °C, Ondřejov u Prahy 10,9 °C, Česká Skalice 10,5 °C).

Tradičně 2. července mrzlo v horských mrazových kotlinách. Stanice Jelení v Krušných horách hlásila -5,2 °C, stanice Kořenov -3,5 °C. Pod mínus tři stupně spadla noční teplota také na Šumavě. Například Modrava – Rokytská slať hlásila -3,5 °C, Pohoří na Šumavě -2,8 °C. Pondělní nízké teploty však byly však už v dalších dnech nahradí oteplení. Ještě pondělí bude teplotně trochu skromnější, ale od úterý už budou teploty skutečně letní, právě v úterý počítáme s maximy 22 až 26 °C. A středa už nabídne 24 až 28 °C. Všechny tyto dny pak s jasnou až polojasnou oblohou.