Kosení trávy zahájí za ranního kuropění IXX. ročník Derby Sedlec vs. Prčice

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 24 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Minulý měsíc obyvatelé dvojměstí žili tradičním pochodem Praha – Prčice, teď se chystají na červnový přátelský souboj jeho jednotlivých částí. Letošní Derby Sedlec versus Prčice odstartuje přesně v sedm hodin ráno v sobotu 30. června a bude už devatenácté v řadě. Soutěž tradičně začíná za ranní rosy kosením trávy, pokračuje mysliveckou soutěží, tenisem, závody mladých rybářů a dlouhou řadou dalších klání. V posledních čtyřech létech mělo Derby vždy jediného vítěze, a to Sedlec. Druhá část dvojměstí Prčice naposledy vyhrála Derby v roce 2013.

Samotné derby každoročně probíhá v různých částech dvojměstí, závěrečné finále pak začíná 19 hodin v areálu TJ Sokol Sedlec-Prčice. Každoročně se jedná přibližně o víc jak dvacet tradičních i méně tradičních disciplin. Většinou ale jsou to právě až ty poslední, jako kupříkladu mariáš, prší, dámský trojboj, pivní štafeta či přetahováním lanem, které rozhodují o konečném výsledku derby. Derby letos zakončí tradiční vyhlášení výsledků a taneční zábava s kapelou Rock Wonder, chybět nebude ani ohňová show Pánů ze Zvěřince.