V kotlině kraloval nejsilnější divizi Alois Höller, kartcrossu zase domácí Mrvka

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 26 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V areálu závodiště Sedlčanská kotlina se jel o uplynulém víkendu letošní šestý závod FIA Zony střední Evropy (ZSE) a současně i druhý závod Mezinárodního mistrovství České republiky (MMČR). V prvních sobotních rozjížďkách se na startovní čáru postupně postavilo v šesti soutěžních divizích 38 závodníků. Převahu mezi nimi měli v Sedlčanech tradičně čeští jezdci, těch startovalo 27. Do celkového počtu doplnilo startovní pole pět Slováků, pět Rakušanů a jeden německý rallykrosař.

V nejsilnější divizi SuperCars zvítězil Rakušan Alois Höller s vozem Ford Focus T16, divizi Super 1600 ovládl v Sedlčanech Václav Veverka jun. s vozem Puegot 208 RX. Divizi National 1600 vyhrál Marek Honzík s vozem Puegot 106. Roman Častoral s vozem Opel Astra OPC se v kotlině zapsal jako vítěz divize SuperTouringCars do 2000, ve stejné divizi vozů nad 2000 ccm zvítězil Jiří Kazil s vozem značky Škoda Fabia I. V divizi SuperTouringCars do 1600 si prvenství ze Sedlčan odvezl Tomáš Buda a jeho Škoda Fabia.

Do dvoudenního programu byl zařazen i druhý rallykrosový závod České trofeje historických automobilů a také čtvrtý závod bugin KartCross Mascom Cup 2018. Diváci v trofeji historiků viděli v kotlině celkem sedmnáct jezdců. V kategorii historických vozů do 1600 prvenství v Sedlčanské kotlině získal Michal Sklenář a jeho vůz Honda CRX. V kategorii historiků nad 1600 zvítězil Karel Faktor se Škodou Felicia. Ve vloženém závodě Kartcross Mascom Cupu 2018 zvítězil domácí jezdec Jakub Mrvka s buginou Yamaha 1600.