Líchovští hasiči si vybojovali v Kladně postup na MČR v požárním sportu

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 26 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – O víkendu 23. a 24. června se na Městském stadionu v Kladně uskutečnilo Krajské kolo soutěže v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů pro rok 2018. V kategorii sborů dobrovolných hasičů se soutěže zúčastnilo po dvanácti týmech mužů a žen, vítězů okresních kvalifikačních kol. Zatímco Sedlčansko nemělo tentokrát zastoupení v týmech žen, tak v kategorii mužů se krajského kola zúčastnili dobrovolní hasiči z Líchov. A tradičně si vedli výborně, celkově skončili druzí a probojovali se na republikový šampionát, který se letos bude konat koncem srpna v Liberci.

Krajská soutěž odstartovala v sobotu na dráze během na 100 metrů s překážkami, ve kterém souboj s časem absolvovalo 92 mužů a 95 žen. Mezi dobrovolnými hasiči zvítězil Jan Vyhnálek z SDH Uhlířské Janovice, nejlepší Líchovák Marek Švec skončil na 4. místě. Z dalších členů týmu SDH Líchovy obsadil Tomáš Jouja 23. místo, Petr Jánský 32. a Vít Hanus 36. místo. Do první padesátky se ještě vešel Marek Mulač. Nejlepších osm mužů jak z kategorie HZS tak i SDH se pak utkalo ve vzájemném souboji ve dvou semifinálových bězích a velkém finále. Vítězství v tomto vloženém závodě bez ohledu na dosažený čas získal Marek Švec z SDH Líchovy.

Sobotní odpolední program byl vyhrazen pro štafetový závod na 4 x 100 metrů s překážkami. V něm sokončili líchovští hasiči na druhém místě za SDH Dalovy z Benešovska. Neděle pak začala hromadným nástupem a vyhlášením sobotních výsledků. Pak už se pozornost diváků i závodníků zaměřilo do tyčkařského sektoru, kde byla připravena tři stanoviště se základnami a káděmi pro královskou disciplínu – požární útok. V ženách vyhrály papírové favoritky z Pískové Lhoty před Střezimíří z Benešovska, v mužích skončili líchovští hasiči pátí. V celkovém součtu všech disciplin obsadili hasiči z Líchov stříbrnou příčku, když získali stejně bodů jako vítězné družstvo z Klučova na Kolínsku, které mělo lepší požární útok.
.

Autor/zdroj: HZS Středočeského kraje