Kraj hodlá začít s rekonstrukcí mostu v Počepicích v době letních prázdnin

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 2 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – V létě vypukne na středočeských silnicích tradiční stavební ruch. Největší počet uzavírek o letošních prázdninách čeká Středočechy v okresech Praha-východ, Kutná Hora a Benešov, ve kterých se budou opravovat silnice a mosty na sedmi, resp. na šesti úsecích. Na Příbramsku má kraj v plánu zahájit o prázdninách čtyři opravy mostů, a to most ev. č. 105-029 na silnici II/105 v Počepicích, most ev. č. 114-016 na silnici II/114 v Dobříši a další dva mosty na silnicích třetích tříd. Letní uzavírky silnic a objížďky mohou u některých motoristů vyvolat nespokojenost.

„Na druhou stranu se silnice někdy opravovat musí a vždycky se najde důvod k nespokojenosti – ať už to jsou děravé silnice nebo jejich uzavírky, které tyto díry mají odstranit,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a dodává: „Jen z mostů by si zasloužila opravit zhruba třetina. Kraj ze svého rozpočtu dává ročně 1,8 miliardy korun, další nemalé peníze plynou od státu a z fondů EU. Silnice se dlouhodobě zanedbávaly a v současnosti by na jejich pečlivé a kvalitní opravení bylo potřeba vynaložit několik desítek miliard korun.“

Stát Středočeskému kraji zároveň dlouhodobě dluží dobudování důležitých dálnic (například dálnice D3, ale i spoustu dalších) a především vnějšího okruhu. „Doprava se proto stahuje na krajské silnice druhé a třetí třídy. Ty ovšem nejsou historicky stavěné na takovou zátěž. Pokud se na poměrně úzkých silničkách mají potkat dva kamiony, pak to vede k jedinému – nedostatečně zpevněná krajnice se časem utrhne a je potřeba oprava. Je to trochu patová situace,“ dodává hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Autor/zdroj: Středočeský kraj