Na sedlčanské retenční nádrži se znovu po roce utkají posádky dračích lodí

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 3 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Sedlčanská retenční nádrž bude v sobotu 23. června opět patřit dračím lodím. Na vodní hladině se v tento den jede už poosmé v historii závod Dragon Boat Grand Prix Sedlčany 2018. Podobně jako v předchozích sedmi ročnících, tak i letos se bude jednat o celosezónní soutěž závodů dračích lodí amatérských a firemních posádek, jenž nejsou registrované pro závody Českého poháru dračích lodí. Pro začátečníky, kteří nemají žádnou zkušenost s pádlováním na dračí lodi je určena kategorie FUN, která se jezdí samostatně v rámci závodů DBGP a vyhodnocuje se zvlášť.

Závodit se bude na tzv. sedlčanské přehradě od sobotního dopoledne na tratích o délce 200 a 1000 metrů, přihlásit se prakticky může libovolná posádka o dvaceti pádlujících členech doplněná bubeníkem. Kormidelníka dodává pořadatel akce, což je Česká asociace dračích lodí. Stejně tak pořadatel poskytuje amatérským posádkám dračích lodí pádla a provádí teoretickou instruktáž ještě před vyplutím na vodu. V pátek dopoledne si jízdu na dračích lodích vyzkouší žáci místních škol, odpoledne si mohou zdarma přímo u loděnice Tatranu lodě k tréninku zapůjčit přihlášené posádky.

Loni na vodu sedlčanské přehrady vyplulo na tratích 200 a 1000 metrů celkem deset posádek, z nichž drtivou většinu tvořili místní zájemci z řad podniků, škol či recesistická uskupení. Z posádek, které pravidelně jezdí soutěže Grand Prix se na loňském startu objevily jedna posádka, a to Dračí jezdci České Velenice. Tato posádka se také stala vítězem na 200 metrů dlouhé trati, druhá skončila posádka STROS, třetí pak Nepředvídatelní. V závodě na jeden kilometr vyhrála posádka STROS před Českými Velenicemi a Spermiemi ze Šebáňovic.