Noc kostelů v Sedlčanech nabízí pestrý program včetně prohlídky kostelní věže

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Vyzváněním zvonů na věžích kostelů, kostelíků, kaplí a kapliček začne v pátek 25. května v pořadí jubilejní desátá Noc kostelů. Noc kostelů se stala v Česku již tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemců vždy na přelomu května a června. V letošním roce se do této akce zapojí v celé České republice téměř půl druhého tisíce kostelů a modliteben. Noc plnou nenucenosti a zároveň citlivosti a hloubky křesťanství nabízí občanům Sedlčan gotický kostel svatého Martina na Komenského náměstí, který vybudovali v roce 1374 Rožmberkové přestavbou starého románského kostela.

„Noc kostelů odstartuje v Sedlčanech už v půl páté program pro děti a o půl hodiny později organizované prohlídky kostelní věže. Následovat bude v devatenáct hodin již zmiňované vyzvánění zvonů, oficiální zahájení programu, degustace mešních vín a vyhlášení nejlepšího detektiva ze soutěže pro děti. Návštěvníci kostela sv. Martina si také mohou vyslechnout proslovy na nejrůznější témata (církev v průběhu dějin, bible a astronomie, potřebujeme dnes ještě mši svatou?) a zaposlouchat se do tónů chrámové hudby. V závěru akce dojde i na promítání na venkovní zeď kostela,“ lze vyčíst ze stručného programu Noci kostelů sedlčanské farnosti.

Na Sedlčansku páteční Noc kostelů neproběhne jen v kostele sv. Martina v Sedlčanech, ale také v kostele Narození sv. Jana Křtitele v Počepicích a v kostele sv. Jeronýma v Sedlci. V sedleckém kostele začíná program v devatenáct hodin a vystoupí v něm žáci ZUŠ Sedlec-Prčice. Oficiální zahájení programu v počepickém kostele sv. Jana Křtitele je naplánováno na půl osmou večer a potrvá přibližně dvě hodiny. Návštěvníky kostela Narození sv. Jana Křtitele v Počepicích čeká prohlídka kostela, májová pobožnost, rozjímání, svátostné požehnání a závěrem modlitba za obec.