Kvalita koupací vody v přehradách je všude výborná, horší to je s teplotou

 

REGION – Asi málokdo pojme o víkendu úmysl jít se vykoupat do některé přehradní nádrže, neboť teplota vody jak na Slapech, tak také na Orlické přehradní nádrži se pohybuje mezi dvanácti až třinácti stupni Celsia. Přesto středočeští hygienici ve všech sledovaných lokalitách na březích obou přehradních nádrží provedli začátkem předposledního květnového týdne první letošní měření kvality vody v řece Vltavě a byli spokojeni.

„Letošní rok nás vývojem počasí opět překvapil, zatímco v dubnu panovaly teploty připomínající začátek léta, příchodem května jsme se vrátili do konce března. Tyto anomální výkyvy však nemají žádný vliv na zahájení koupací sezóny, spojené se sledováním kvality vod, určených ke koupání ve volné přírodě. Ve Středočeském kraji bylo sledování zahájeno v pondělí 20. května, a podle výsledných analýz je situace na podstatné části výborná,“ uvádějí ve zprávě hygienici.

Kvalita vody na vodní nádrži Slapy, tedy v lokalitách Měřín, Nová Rabyně, Nová Živohošť, Živohošť a Županovice, je na stupni jedna. Podobně je tomu také na na vodní nádrži Orlík, konkrétně v lokalitách Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí. Voda je podle hygieniků všude nezávadná a vhodná ke koupání. Předpověď počasí na příští týden slibuje spíš přeháňky, než sluneční paprsky, takže pravděpodobně se voda na vyšší teplotu v následujících dnech moc neohřeje.

Autor/zdroj: Krajská hygienická stanice
Středočeského kraje

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!