Omezeních bude v sobotu při pochodu do Prčice celá řada, víte o nich?

 

SEDLEC-PRČICE – Na sobotní pochod Praha – Prčice by se měli nejen připravit jeho účastníci, ale také řidiči motorových vozidel projíždějící regionem. Jako při každém pochodu, tak i letos budou platit dopravní omezení na komunikacích nejen v cíli 54. ročníku pochodu, ale také na dalších příjezdových silnicích v okolí. Všechna omezení vstoupí v platnost v sobotu 18. května hodinu před polednem. Předně to znamená, že až do 22. hodiny bude v Prčici zcela uzavřeno Vítkovo náměstí a většina okolních ulic včetně příjezdů k mostu Karla Burky.

Současně dojde k úplnému uzavření silnice II/121 mezi Prčicí a vlakovým nádražím v Heřmaničkách. Po té bude moci jezdit jen kyvadlová autobusová doprava odvážející pochodníky z prčického cíle. Stanoviště kyvadlové autobusové dopravy na nádraží Heřmaničky bude opět situováno na prostranství u kapličky na křižovatce silnic II. třídy směrem na Heřmaničky a Divišovice na okraji Prčice. Úplná uzavírka platí i pro silnici druhé třídy č. 120 z Prčice na Přestavlky, která poslouží jako parkoviště pro zájezdové autobusy. Osobní automobily mohou parkovat v Sedlci.

Omezení rychlosti na 50 km/hod. čeká řidiče na silnici č. 0187 od Dohnalovy Lhoty přes Radeč, Mezné až do Jesenice u Sedlčan a dále po silnici č. 120 až do Sedlce-Prčice. Stejné omezení rychlosti platí také na objízdné trase ze Sedlce přes Šanovice a Vrchotice do obce Přestavlky. Omezení rychlosti všech vozidel se dotkne také místní komunikace mezi Dohnalovou Lhotou a křižovatkou se silnicí třetí třídy č. 12138 u Laviček a dále v celém úseku silnice III/12138 mezi touto křižovatkou a obcí Heřmaničky. Na veškerá omezení a zákazy vjezdu bude po celý den dohlížet ve zvýšené míře Policie ČR.

Na letošní pochod Praha – Prčice se chystají také České dráhy. Ty posílí, podobně jako v minulých létech, do míst startů jednotlivých tras pravidelné vlakové spoje a zavedou mimořádné spěšné vlaky z Prahy. Pochodníky zpět z Heřmaniček rozvezou rychlíky a zastávkové vlaky do Prahy a do Českých Budějovic. Z bezpečnostních důvodů nebude ve stanici Heřmaničky možný nástup cestujících s jízdním kolem do rychlíků. Návrat do Milevska, Sedlčan a Petrovic bude zajištěn autobusy, které budou odjíždět z náměstí v Sedlci. Kromě toho je možnost odjet z Prčice do Sedlčan také vlakem přes Heřmaničky a Olbramovice.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!