Předpověď se nenaplnila, ani Žofie pole na Sedlčansku moc nezalila

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Při prvním ranním pohledu pohledu z okna by se mohlo zdát, že předpověď meteorologů se naplnila a na svátek Žofie opravdu vydatně zapršelo. Při detailním pohledu na množství spadlých srážek na webu ČHMÚ však se nechá poměrně lehce zjistit, že tomu tak bylo jen na některých místech. Konkrétně podle údajů stanice Rudolec zde spadlo do půlnoci 1 mm, do rána 16. května pak další 0,6 mm vody.

Podobné to bylo také v Kamýku nad Vltavou, kde do půlnoci spadlo 2,9 mm srážek, do rána pak už ani nekáplo. Také stanice Svatý Jan naměřila jen minimum srážek, od večera do ráno tu napršel jeden milimetr srážek. Nejvíc v regionu tak zapršelo na rozhraní středních a jižních Čech, na stanici Nadějkov spadlo do půlnoci 12,3 mm a  do rána 16. května pak další 0,5 mm srážek.

Dnešní předpověď meteorologů slibuje oblačno až zataženo, zpočátku na většině území, postupně místy občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty 16 až 19 °C a slabý až mírný severozápadní vítr. Pokud se týká předpovědi množství srážek mělo by to být maximálně do dvou milimetrů. Víc by mělo pršet až ve čtvrtek, předpověď hovoří o až o šesti milimetrech srážek.