V Sedlčanech bude možné od července platit parkovné pomocí SMS zpráv

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 6 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Město Sedlčany se od 1. července přiřadí přibližně k padesátce dalších měst, kde je možné platit parkovné pomocí mobilního telefonu. Možnost úhrady parkovného pomocí SMS se má týkat od začátku letních prázdnin dvou placených parkovišť, a to na náměstí T.G. Masaryka a náměstí Komenského. Jedná se o jednoduchý a snadný způsob úhrady parkovného za současného zajištění jednoduché kontroly těchto úhrad. Služba nabídne parkujícím pohodlný a rychlejší způsob úhrady a v případě potřeby možnost opakovaně prodloužit dobu parkovného o jednu parkovací jednotku bez kontaktu s parkovacím automatem.

Nový systém placení parkovného pomocí SMS přináší řidičům možnost úhrady využití parkovacího místa bez přímého kontaktu s parkovacím automatem, stejně jako v případě prodloužení parkovací doby. Řidič nemusí shánět drobné mince, stejně tak nemusí odcházet z auta k parkovacímu automatu. Uživatel (parkující) vytvoří zprávu, do jejíhož textu vepíše klíčové údaje. Těmi jsou identifikace města, SPZ vozidla a očekávaná doba parkování nebo cena parkovného. Na základě zaslané objednávky je uživateli během pár vteřin doručena zpráva v podobě SMS parkovacího lístku.