Pachatel zvolil špatnou únikovou trasu, hlídka ho lapila cestou k případu

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Sedlčanští policisté přijali ve čtvrtek 10. května krátce před polednem oznámení, že se neznámý pachatel vloupal do domu v obci Svatý Jan. Oznámení podala majitelka objektu, která zloděje vyrušila. Policejní hlídka při cestě na místo činu spatřila muže odpovídajícího uvedenému popisu a zadržela ho. „U osmatřicetiletého muže následně příslušníci policie nalezli kradené šperky v hodnotě 25 tisíc korun. Jak se ukázalo, dotyčný se již v minulosti dopustil majetkové trestné činnosti. Ještě ten den mu policisté sdělili podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Neznámý je naopak muž, který v pondělí 7. května kolem druhé hodiny odpolední přišel do pečovatelského domu v Krásné Hoře nad Vltavou. Bez zaklepání vstoupil do jednoho z bytů a jeho obyvatelům řekl, že za nimi jde na návštěvu s tvrzením, že se znají z autobusu. Nějakou dobu si s nimi povídal a následně je požádal, zda nemají drobné za pět set korun. „V nestřežený okamžik jim pak odcizil několik tisíc korun. Dle popisu se mělo jednat o muže kolem 60 let, silnější postavy, vysokého asi 175 cm. Na sobě měl šedé tričko, červenou kšiltovku a na nohou botasky. Milínští policisté věc šetří pro přečin krádeže a porušování domovní svobody,“ doplnila policejní mluvčí.