Za Máchou se vypraví nejenom čtenáři, ale také Páni ze Zvěřince

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 20 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Městská knihovna se společně se svými čtenáři letos už podeváté vydá na zříceninu hradu Zvěřinec, aby zde uctila památku českého básníka Karla Hynka Máchy. Tradice prvomájových výšlapů na vrch Zvěřinec s kdysi stejnojmenným hradem začala v roce 2010, tehdy jako připomenutí dvoustého výročí narození tohoto básníka. Karel Hynek Mácha měl úzké vazby k našemu kraji i k samotnému vrchu Zvěřinec, do nedalekých Měšetic jezdíval na prázdniny, pocházel odsud i Máchův otec.

Sraz účastníků prvomájového výšlapu a zahájení programu knihovna naplánovala na druhou hodinu odpolední u zříceniny hradu Zvěřinec na stejnojmenném kopci ve výšce 542 metrů nad mořem. Pro pěší turisty nachystala knihovna třináctikilometrový pochod s dopoledním startem na autobusovém nádraží, cyklisté pak vyrážejí krátce před polednem od sedlčanské knihovny. Tradičně v programu u zříceniny hradu Zvěřince vystoupí skupina historického šermu Páni ze Zvěřince, připraveny jsou také hry pro děti.