Průjezdu těžké hasičské techniky HZS někde bránila špatně zaparkovaná auta

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Letošní Den požární bezpečnosti, který byl Českou asociací hasičských důstojníků stanoven na pátek 13. dubna, pojali středočeští profesionální hasiči na většině územních odborů jako kontrolní den, kdy s výjezdovou technikou projížděli vytipovanými oblastmi ve svých hasebních obvodech. Příbramský územní odbor zapojil do kontrol své tři stanice a výsledky byly obdobné v Příbrami, Sedlčanech i v Dobříši. Sedlčanští hasiči se podobně jako vloni zaměřili především na průjezdnost komunikací na jednotlivých sídlištích ve městě, kde koncentrace zaparkovaných automobilů je nejvyšší.

Severní sídliště – foto: HZS Sedlčany

V Sedlčanech tak obyvatelé města mohli v tento den v odpoledních hodinách potkávat v některých ulicích města i na sídlištích hasičskou cisternu CAS 15 Mercedes Benz Atego a s ní také rozměrnou požární plošinou AVP 27 Tatra 815. Ani letos se však průjezd ulicemi neobešel bez problémů. Mnozí lidé totiž při parkování svých vozidel zapomínají na skutečnost, že především výšková technika (žebříky, plošiny) potřebuje k bezpečnému ustavení i nezbytné místo pro vysunutí stabilizačních podpěr. Problémy měli vozy sedlčanských hasičů také v některých křižovatkách, kde majitelé aut nerespektují při parkování pětimetrovou vzdálenost od hranice křižovatky.

Jižní sídliště, křižovatka poblíž 2. ZŠ – foto: HZS Sedlčany

Sídliště Za Nemocnicí, komunikace za FÚ – foto: HZS Sedlčany

Autor/zdroj: HZS Středočeského kraje