Na divadelní scénu kulturního domu teď míří pohádka Lotrando a Zubejda

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Spolek divadelních ochotníků Sedlčany přichystal na následující dubnové dny pohádkovou komedii autorů Zdeňka Svěráka a Karla Smyczka ‚Lotrando a Zubejda‘. Moderní pohádka, jejíž inspirací byla literární předloha Karla Čapka – Devatero pohádek, vtipně spojuje příběhy vzdělaného loupežníka Lotranda a hodně rázovitého drvoštěpa považovaného za doktora. Filmového zpracování v režii Karla Smyczka se tento příběh dočkal v roce 1997, písničkami jej doplnil Jaroslav Uhlíř. Sedlčanští divadelní ochotníci pohádkovou komedii uvádějí v rámci letošního 54. ročníku hudebního festivalu Sukovy Sedlčany.

zdroj videa: Facebook Spolek divadelních ochotníků Sedlčany

V režii Renaty Holoubkové si v hlavních rolích objeví Tomáš Rauscher (Lotrando) a Tereza Marková (Zubejda). V dalších rolích se divákům představí Jaroslav Repetný (Drnec), Sláva Bloch (Lustig), Miroslav Bouček (Sultán), Jaroslav Kolský (Starý Lotrando), Jiří Bosák (Vincek), Miloslava Kelichová (Maceška) a další. Divadelní komedii hudebně doprovází mladí muzikanti ZUŠ Sedlčany pod taktovkou Moniky Podrázké, tančí sedlčanský Taneční klub Slimka. Premiéra pohádky v podání sedlčanských ochotníků je na programu 18. dubna odpoledne, reprízy v ten samý den večer a dále 19., 22., 24. a 29. dubna.