Tatran počtvrté na jaře dotáhl utkání ke střelbě pokutových kopů, v nich uspěl

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

ROUDNÉ – Fotbalová Divize skupiny A měla o víkendu na svém programu 21. kolo a v něm v sobotu 14. dubna sedm zápasů. Tatran Sedlčany zajížděl v sobotu na Českobudějovicko, kde jej čekalo utkání s mužstvem Malše Roudné. V posledních dvou jarních utkáních tým Malše Roudné doma prohrál, s Březovou na penalty a s Českým Krumlovem v normální hracím čase. Přesto Jihočechy nebylo radno ze strany Tatranu v odvetě podceňovat, neboť Sedlčany tomuto celku na domácím trávníku na podzim podlehly 3:4. Tentokrát bylo utkání na góly chudé, na obou stranách padl jen jeden a tak znovu (pro Tatran na jaře z šesti utkání už počtvrté) došlo na pokutové kopy. V těch byli hosté ze Sedlčan úspěšnější a odvezli si dva body.

Tatran také v tomto utkání nebyl kompletní, pro zranění nejeli k utkání Soldát, Podlipský a Václav Lípa, chyběli také Pavel Lípa, Michael Dvořák i Němec. Celý první poločas se hrál od čtverce ke čtverci, ale prakticky bez výrazných šancí na obou stranách. Domácí se snažili zdolat branku Tatranu z postupných útoků, hosté naopak hrozili z rychlých brejků. Poločas tak skončil bez branek.

Druhá půle začala v 49. minutě hrubou chybou hráčů Tatranu, kteří pozdě zareagovali na výhodu ponechanou rozhodčím domácímu celku. Hráč domácích při ní přetlačil Brotánka a Vančát, který se vysunul na vápno, byl už bezmocný proti lehké střele domácího Vlka. Vyrovnávací gól v 53. minutě byl velkou ukázkou pohotovosti hostujícího Krůty, který z půlky hřiště přeloboval domácího brankáře, jenž stál před velkým vápnem. V závěru se snažil Tatran strhnout vítězství na svoji stranu, ale střela s trestného kopu Kdolského olízla břevno a střelu Kvěcha v poslední minutě vytlačil domácí gólman na roh.

„Všichni hráči si za bojovný výkon zaslouží pochvalu. Nejlepší z nich byl dorostenec Krůta, který nejenže dal hezký a zároveň i chytrý gól, ale po celý zápas příkladně bojoval,“ řekl po zápase Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu.

Malše Roudné – Tatran Sedlčany
1:2 (0:0) np.
Góly: 49. Vlk – 53. Krůta
Žluté karty: 58. Otepka, 68. Vávra, 81. Píša – 38. Kvěch, 48. Vystyd, 63. Brotánek
Sestava Tatranu: Vančát – Hofman, Brotánek, Vystyd, Repetný – Kdolský, Kvěch (90. Dvořák), Hájek (80. Senft), Haas – Sirotek, Krůta
Rozhodčí: Hodek – Cihlář, Simbartl
Diváků: 150