Dvě čtvrteční srážky se zvěří způsobily na vozidlech škody za téměř 50 tisíc Kč

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 8 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – V ranních hodinách ve čtvrtek 12. dubna došlo na Sedlčansku ke dvěma nehodám aut se zvěří. Nejprve v katastru obce Nechvalice po půl sedmé ráno vběhla do jízdní dráhy vozidlu značky Toyota srna. „Zvíře bylo na místě usmrceno a předáno mysliveckému sdružení. Škoda činila 35 tisíc korun,“ uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

Přibližně o dvě hodiny později vyjížděli dopravní policisté k dalšímu, autem sraženému zvířeti. K nehodě došlo na silnici I/18 mezi obcemi Dublovice a Sedlčany, kde skočil do jízdní dráhy vozu značky Ford Tranzit pro změnu srnec. „V tomto případě byla škoda odhadnuta na šestnáct tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.

O dva dny dříve, v úterý 10. dubna dopoledne, neměl zrovna moc dobrý den také čtyřiašedesátiletý řidič, který v tu dobu projížděl Luční ulicí v Sedlčanech. Tentokrát mu do jízdní dráhy nevstoupilo žádné zvíře, ale člen policejní hlídky s úmyslem provést silniční kontrolu. „Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní. Přístroj vykázal hodnotu 0,52 promile alkoholu,“ dodala policejní mluvčí Monika Schindlová.