Na náměstí TGM v Sedlčanech se koná veřejné čtení jmen obětí holocaustu

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Podobně jako v dalších patnácti městech ČR, tak i v Sedlčanech proběhne ve čtvrtek 12. dubna veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa. Akci pořádá Institut Terezínské iniciativy a už tradičně se koná v Praze, Brně, Olomouci, Liberci, Sušici, Kolíně, Kutné Hoře, Plzni, Havlíčkově Brodě, Ústí nad Labem a Klatovech. Letos poprvé se budou číst jména zabitých v Horažďovicích, Lipníku nad Bečvou, Mělníku, Sedlčanech a v Ústí nad Orlicí. V Sedlčanech začíná veřejné čtení jmen obětí holocastu na náměstí T.G. Masaryka ve 14 hodin a potrvá asi hodinu.

Veřejné čtení jmen obětí holocastu proběhne v Sedlčanech poprvé, loni se konalo v Kosově Hoře. Jedná se o maraton čtení jmen a stručných osudů žen, dětí a mužů, kteří byli zavražděni během druhé světové války kvůli svému židovskému nebo romskému původu. K akci je možné se připojit kdykoli v jejím průběhu. Každý, kdo přijde, obdrží seznam několika jmen se stručnými osobními údaji. Jména pak může dle svého uvážení veřejně přečíst. Každý návštěvník zároveň obdrží informační materiály, může nahlédnout do publikací týkajících holocaustu, pamětních knih apod.