Testování soutěžního auta opět uzavře silnici ve Svatojanských lesích

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 12 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Blíží se další mistrovský závod MČR v rallye, konkrétně příští víkend Rallye Šumava. To je patrně důvod, proč Jan Černý bude ve čtvrtek 12. dubna od 8 do 16 hodin znovu testovat na silnici mezi Třebnicemi, Svatým Janem a Brzinou svůj nový soutěžní automobil zn. Ford Fiesta R5. Testy v této době nebudou probíhat nepřetržitě, úplné uzavírky silnice III/10230 budou pouze krátkodobé. V době testování nebude možné na silnici III/10230 vjíždět ani ze směru od Hrabří (silnice III/10526) a od Svatého Jana (silnice III/1026). To se týká také výjezdů z lesních a polních cest.

„V době testování bude celá trať úplně uzavřena na dobu maximálně deseti minut. Nejpozději po uplynutí této doby bude testovací vozidlo odstaveno a bude umožněno projetí ostatním účastníkům silničního provozu. Následně se pořadatelé přesvědčí, že se na trati nenachází žádný účastník silničního provozu, poté může být trať opětovně krátkodobě uzavřena a zahájeno další testování. Čekací doba linkových autobusů nesmí přesáhnout dobu pět minut,“ uvádí se v povolení této akce, které vydal MěÚ Sedlčany.