Zimní sezona na Monínci je u konce, ale už ve středu obsadí areál záchranáři

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Jarní teploty ukončily v největším středočeském skiareálu Monínec zimní sezonu 2017/2018. Její začátek se datoval do 26. října 2017, kdy se začalo díky technologii Snowfactory lyžovat na hotelové sjezdovce. O tři týdny poté 17. listopadu odstartovala sezona také na horní části červené sjezdovky. Provoz celé sjezdovky a zároveň i lanové dráhy byl zahájen 15. prosince minulého roku. Lanovka jezdila ještě i na Velikonoce, poté byla v provozu už jenom horní kotva. Ta se nakonec v neděli 8. dubna v šestnáct hodin zastavila také.

Areál Monínec osiří jen na pár dní, už ve středu 11. dubna bude v areálu opět živo. Tentokrát jej obsadí letečtí záchranáři Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Ve spolupráci s Leteckou službou Policie ČR tu budou v rámci pravidelné odborné přípravy nacvičovat záchranné práce ze sedačkové lanové dráhy pomocí letecké techniky. K dispozici tu budou mít od ráno až do odpoledne vrtulník Bell 412 EP Letecké služby Policie ČR. Letní sezonu na Monínci odstartuje v sobotu 28. dubna otevření bikeparku.