Letošní jaro nabídlo v neděli prozatím nejvyšší teploty, Rudolec hlásil 17,5 °C

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Od začátku března vládne počasí meteorologické jaro, naplno jsme jej zaznamenali ale až o tomto víkendu. Zatímco minulý víkend jsme venku ještě odpoledne mrzli, tak tento víkend byl již svými teplotami vyloženě jarní. V sobotu odpoledne stoupaly teploty na patnáct stupňů, v neděli odpoledne se teploty především ve středních Čechách přiblížily téměř letní dvacítce. Nejvyšší teplotu zaznamenala stanice Praha – Karlov, a to 19,5 stupně Celsia. Přes devatenáct stupňů se vyšplhala teplota ještě ve středočeských Dobřichovicích (19,1 °C) a v pražských Komořanech. Průhonice naměřily 18,7 °C, stanice Neumětely a Plzeň Bolevec shodně 18,5 °C.

Na Sedlčansku meteorologická stanice ČHMÚ Rudolec hlásila odpoledne 17,5 °C, stanice Nadějkov na rozhraní středních a jižních Čech udávala 13,9 °C. Podle měření regionálních amatérských stanic na Sedlčansku nejvyšší teplotu zaznamenala stanice na Severním sídlišti v Sedlčanech (17,6 °C), Svatý Jan udával teplotu 16,1 °C a Střezimíř 13,2 °C. Důvodem tak vysokých teplot byla teplá fronta, za kterou k nám proudil teplý vzduch od jihozápadu. Od pondělí bude přes naše území postupovat zvolna k východu zvlněná studená fronta, za ní se ochladí a především v pondělí má pršet.