Mezinárodní den žen se kvapem blíží. Darujete i vy své ženě kytičku?

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Letos vychází Mezinárodní den žen na zítřejší čtvrtek, je tedy nejvyšší čas myslet na dárek. Tento svátek neměl v Česku po tzv. něžné revoluci „na růžích ustláno“. Nejprve byl z českých kalendářů vyškrtnut jako přežitek minulé doby, později v roce 2004 se do českých kalendářů opět vrátil. Dlouhých patnáct let politikům trvalo, než si uvědomili, že MDŽ není výmysl komunistického režimu, ale v dlouhé řadě zemí západního světa každoročně uznávaný svátek.

Jeho historie sahá až do roku 1910 a připomíná den, kdy začala stávka newyorských švadlen dožadujících se svých práv. Jako svátek se začal slavit už v roce 1911, v roce 1975 byl Mezinárodní den žen oficiálně uznán Organizací spojených národů. V posledních létech našel tento svátek „soupeře“ hlavně mezi mladými lidmi v únorovém svátku svatého Valentýna, či v květnovém Svátku matek. Říká se, že ženu květinou neurazíš. Není proto důvodu neobdarovat 8. března na MDŽ ženu květinou, či nějakým jiným dárkem. Důležité je totiž především dávat ženám najevo své city.