Hasiče v posledních dnech zaměstnaly dopravní nehody způsobené sněžením

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Březnový sníh, špatná viditelnost a nepozornost řidičů mají teď častěji vliv na dopravní nehody. K několika takovým nehodám vyjížděli během úterý 6. a středy 7. března i profesionální hasiči ze sedlčanské stanice HZS Středočeského kraje. V úterý 6. března zaznamenali sedlčanští hasiči čtyři výjezdy k dopravním nehodám.

Mezi nimi byla například vážná dopravní nehoda u obce Drhovy, kde řidička v dopoledních hodinách nezvládla na zasněžené a kluzké silnici řízení osobního vozidla, dostala smyk, vyjela mimo vozovku a narazila do stromu. Z automobilu ji museli vyprostit hasiči a následně byla vozidlem ZZS transportována do pražské nemocnice.

U podobných nehod osobních vozidel zasahovali v úterý hasiči také v Kňovičkách, v Kosově Hoře a u Obor. K další nehodě, ke které vyjížděli sedlčanští hasiči, došlo ve čtvrtek krátce po dvaadvacáté hodině na silnici II/105 v úseku mezi osadou Roudný u Sedlčan a obcí Osečany. Také tady osobní automobil dostal smyk a skončil mimo komunikaci. Dvaadvacetiletý řidič utrpěl při nehodě zranění.

Ve středu 7. března v půl třetí ráno pak byli hasiči volání k nehodě na silnici I/18 v katastru obce Kosova Hora. V úseku mezi bioplynovou stanicí ZD Kosova Hora a křižovatkou u sila na Červeném Hrádku havaroval další osobní automobil a bylo nutné vyprostit jak osobu z vozu, tak i samotné osobní vozidlo.

Nehoda u Kosovy Hory – foto: Policie ČR

„Sedmatřicetiletý cizinec dostal po projetí zatáčky na mokrém povrchu vozovky smyk, poté vyjel vlevo mimo komunikaci, kde čelně narazil do skalního masivu. Auto zůstalo v konečném postavení na levém boku. Dechová zkouška u motoristy byla pozitivní, na displeji přístroje se objevila hodnota 1,5 promile. Muže s lehkým poraněním převezla sanitka do nemocnice. Hmotná škoda se vyšplhala na 200 tisíc korun,“ doplnila informace o noční nehodě u Kosovy Hory policejní mluvčí Monika Schindlová.