Testování soutěžních vozů krátkodobě omezí dopravu ve Svatojanských lesích

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Svatojanské lesy, respektive silnice mezi Třebnicemi, Svatým Janem a Brzinou se opět stane místem, kde se už tento pátek 9. března v době od 9 do 17 hodin uskuteční testy soutěžních automobilů. Testy v této době nebudou probíhat nepřetržitě, úplné uzavírky silnice III/10230 budou pouze krátkodobé. V době testování nebude možné na silnici III/10230 vjíždět ani ze směru od Hrabří (silnice III/10526) a od Svatého Jana (silnice III/1026). To se týká i výjezdů z lesních a polních cest.

„V době testování bude celá trať úplně uzavřena na dobu maximálně deseti minut. Nejpozději po uplynutí této doby bude testovací vozidlo odstaveno a bude umožněno projetí ostatním účastníkům silničního provozu. Následně se pořadatelé přesvědčí, že se na trati nenachází žádný účastník silničního provozu, poté může být trať opětovně krátkodobě uzavřena a zahájeno další testování. Čekací doba linkových autobusů nesmí přesáhnout dobu pět minut,“ uvádí se v povolení této akce, které vydal MěÚ Sedlčany.

O krátkodobé uzavírky silnice protínající Svatojanské lesy z důvodu testování závodních vozů požádala společnost ALL-RACING, za volantem testovaného soutěžního vozu budeme tak moci vidět (podobně jako v červnu minulého roku) špičkového soutěžního jezdce Jana Černého z Příbrami. Důvod je zřejmý, už za dva týdny startuje další ročník Mistrovství ČR v rallye svým prvním závodem. Tím je Valašská Rally 2018, která se jede ve dnech 23. – 25. března.