Tečku za masopustními průvody udělaly ve Vys. Chlumci Bohutínské maškary

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 3 měsíců a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

VYSOKÝ CHLUMEC – Okolo dvou desítek Bohutínských maškar zavítalo v sobotu 17. února už pošestnácté do Vysokého Chlumce. Nejdříve se představily divákům na ploše před místním skanzenem lidových staveb a poté průvod masek a návštěvníků pokračoval za hudebního doprovodu do centra obce a bývalého Lobkoviczského statku. Akci podobně jako v předešlých létech pořádalo Hornické muzeum Příbram ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Bohutín a městysem Vysoký Chlumec.

Tradice Bohutínských maškar a pořádání masopustu se začala psát v roce 1926 a trvá už 92 let. Stejně jako v minulých létech maškary jak ve skanzenu, tak také ve dvoře vysokochlumeckého statku předvedly přibližně stovce diváků několik vtipných scének. Diváci mohli mimo jiné zhlédnou i vtipnou parodii na známou pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. V podání Bohutínských maškar se jednalo o princeznu Brdulka a sedm permoníků. Tradičně nechybělo ani množství masného občerstvení, které pro návštěvníky vysokochlumeckého masopustu ve statku připravila obec.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!