Tatran na turnaji postoupil do finále, ale v něm na druholigový celek nestačil

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY/PŘÍBRAM – Fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany se v rámci pokračující zimní přípravy zúčastnili v sobotu 3. února celodenního fotbalového turnaje „O pohár starosty města Příbram“. Turnaje se kromě Sedlčan zúčastnil pořádající Spartak Příbram, druholigový 1.FK Příbram a divizní SK Rakovník. Tatran odjel na turnaj bez tria útočníků a náhradního brankáře. V sestavě tak pro zranění chyběli Senft a Haas, Němec měl pracovní povinnosti, Pavla Lípu skolila chřipka a druhý brankář Hrůša má ruku v sádře.

Celý program turnaje zahájilo dopolední utkání domácího Spartaku Příbram s mužstvem Tatranu Sedlčany. V něm sedlčanští fotbalisté zvítězili 2:1 (0:0). Tatran měl od začátku převahu, ale nedokázal ji v prvním poločase při tradičním neproměňování šancí zužitkovat.  Hned po rozehrávce druhé půle našel Dvořák kolmou přihrávkou Lípu, ten utekl obraně a poslal přesnou přihrávku na nabíhajícího Hájka, který otevřel skóre. Domácí vyrovnali o sedm minut později. V 73. minutě poslal Tatran do vedení Všetečka, po akci Dvořáka a Kolského. Tatran si výsledek už uhlídal a postoupil do finále turnaje.

Soupeřem Tatranu ve finále byl druholigový 1.FK Příbram, který v dalším dopoledním zápase porazil SK Rakovník 3:1. Ve finále bylo jednoznačným favoritem příbramské mužstvo, které po relativně vyrovnaném poločase 1:0 nasázelo unavenému Tatranu v druhé půli osm branek a celkově se stalo vítězem turnaje.  „Únava už byla tak obrovská, že jsme nestíhali náběhy po stranách a propadali ve středu hřiště, kde soupeř pohodlně skóroval. I přesto si myslím, že jsme minimálně pět branek inkasovali zbytečně,“ zhodnotil finálový zápas vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany Jiří Voráček.