Miloš Zeman nebo Jiří Drahoš? Jasno bude po 2. kole prezidentských voleb

 

Stejně jako před čtrnácti dny, tak také tento pátek se znovu po celé České republice otevřou volební místnosti. Dvě hodiny po poledni začíná rozhodující druhé kolo prezidentské volby. Volební lístky na rozdíl od prvního kola do schránek nikdo nedostal, k vyzvednutí jsou až ve volební místnosti. V sobotu odpoledne pak budeme už znát jméno vítězného kandidáta prezidentských voleb.

Pokud se vítězem stane Miloš Zeman, vše pojede v zaběhnutých kolejích. Na dalších pět let zůstane nadále českým prezidentem. Pokud voliči zvolí za prezidenta jeho protikandidáta Jiřího Drahoše, tak ten si bude muset na skutečné usednutí do prezidentského křesla ještě nějakou dobu počkat. Konkrétně do 8. března, kdy skončí funkční období současného prezidenta ČR Miloše Zemana.

Vzhledem k tomu, jak vyostřené debaty o prezidentské volbě probíhají na sociálních sítích, by neznalý mohl usuzovat, že prezident má více pravomocí než sněmovna, vláda a soudní systém dohromady. Vzkaz tedy všem horlivě diskutujícím na sociálních sítích: ať už bude zvolen váš milovaný sympatizant nebo zlolajný nepřítel, jedno je zcela jisté: NESTANE SE VŮBEC NIC. A nezapomeňte až budete stát za plentou a rozhodovat se koho strčit do obálky: volby jsou svátek demokracie, při kterém nás většina spoluobčanů nasere tím, koho volí.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!