Tatran sehrál další přípravný zápas, v Praze jasně porazil SK Uhelné sklady

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Fotbalisté A mužstva Tatranu pokračují v přípravě na jarní část divizní soutěže. K dalšímu přípravnému zápasu zajížděli v sobotu 20. ledna do Prahy, kde se utkali s účastníkem Pražského přeboru, mužstvem SK Uhelné sklady Praha. Tatran odjel k zápasu do Prahy bez Capoucha, Pavla Lípy, Kdolského, Brotánka a Senfta, přesto v Praze přesvědčivě zvítězil 6:2 (3:1). V utkání trenér Tatranu Šach vystřídalo celkem patnáct hráčů, v prvním poločase hájil sedlčanskou branku Glogar, v druhém Hrůša.

V prvním poločase šli hosté do vedení už v 10. minutě po nádherné akci, kterou začala kolmá přihrávka Soldáta na Němce. Ten utekl obránci a přihrál před branku na úplně volného Krůtu, pro něj už nebyl problém otevřít skóre zápasu. O pět minut později domácí vyrovnali po nedůsledné hře obránců. V 32. minutě dostali hosté šanci jít do vedení, když hodně nepřesný rozhodčí odpískal faul na Němce ve vápně. Soldát nabídnutou šanci suverénně proměnil. Po zkratu domácího beka v poslední minutě první půle, kdy v pokutovém území nahrál přesně Krůtovi znamenal další branku v síti domácích. Jak se později ukázalo, tak tato branka definitivně zlomila odpor domácích hráčů.

Na začátku druhého poločasu kopali hosté roh, po němž Soldát kolenem zvýšil na 4:1 pro Tatran. Pátý gól přidal v 55. minutě Němec po akci Repetného. Domácí korigovali výsledek v 77. minutě nádhernou střelou do šibenice. Střelecké hody Tatranu završil v 81. minutě svou druhou brankou Němec. Gólu předcházela nejprve Haasova střela do břevna po níž Vystyd přiťukl míč Němcovi. „Mužstvo proti zápasu v Příbrami podalo zodpovědnější výkon a od vyrovnávající branky domácích bylo lepší. Přesto nebylo všechno na jedničku a nějaké hluché místo by se našlo. Pochvalu zaslouží dvougólový střelci Soldát, Němec, Krůta,“ zhodnotil utkání vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček. Nyní Tatran odjíždí koncem ledna na soustředění do Sušice, kde sehraje o víkendu další přípravný zápas