Startuje 1. kolo prezidentských voleb, o hrad usiluje devět kandidátů

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 4 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Po necelých třech měsících od sněmovních voleb dosahuje volební horečka opět svého vrcholu – v pátek 12. ledna úderem 14. hodiny začíná souboj o hlavu českého státu. Podruhé v pětadvacetileté historii samostatného Česka je občanům umožněno vybrat si „svého“ prezidenta podle vlastního uvážení. Voliči po celé republice budou vybírat z devíti prezidentských kandidátů, z nichž tři ke své kandidatuře dokázali získat minimálně 50 tisíc podpisů od voličů (Jiří Drahoš, Michal Horáček a současný prezident Miloš Zeman). Ostatním šesti kandidátům stačilo minimálně deset podpisů od poslanců či senátorů (Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek).

Na Sedlčansku budou mít voliči k dispozici 51 volebních místností celkem v dvaadvaceti obcích a městech sčítacího obvodu Sedlčany. Volební místnosti se otevřou v pátek 12. ledna ve 14 hodin a zavřou v deset hodin. V sobotu 13. ledna voliči volit v době od 8:00 do 14:00. Samotný systém hlasování se nijak neliší od běžných voleb, hlasuje se vložením jediného hlasovacího lístku s preferovaným kandidátem do volební obálky a následně do urny. V případě, že v prvním kole prezidentské volby nezíská žádný kandidát nadpoloviční počet hlasů, proběhne 26. a 27. ledna druhé kolo prezidentské volby se stejným postupem jako v kole prvním. Výběr však bude omezen pouze na dva kandidáty, prezidentem se stane ten, který získá více hlasů.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!