Areál Monínec je ve středních Čechách jediným střediskem, kde se stále lyžuje

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 8 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Pokračující teplé lednové počasí zatím nijak neovlivňuje lyžování v největším středočeském skiareálu Monínec. Na všech sjezdovkách leží v průměru kole půl metru technického sněhu a areál díky technologii Snowfactory průběžně zasněžuje. V provozu jsou oba hotely, čtyřsedačková lanovka, vleky, lyžařská škola a půjčovna lyží. Denní ani večerní provoz nejsou nijak omezeny, přes den se lyžuje od 9.00 do 16:00, večerní lyžování pak od 18.00 do 21:00 hodin.

Provoz naopak muselo v pondělí 8. ledna ukončit kvůli nedostatku sněhu lyžařské středisko Chotouň u Prahy. Areál s 300 metrů dlouhým lyžařským svahem v omezeném provozu využívají pouze školáci v rámci výuky kurzů Hravého lyžování. Další dva středočeské skiareály nejsou v provozu už od loňska. Areál na Šibeničních vrchu v Mnichovicích musel zavřít kvůli nedostatku sněhu koncem prosince, zatím vůbec nezahájil provoz areál Kvasejovice u Sedlce-Prčice.