Nárůst počtu lidí bez práce zvýšil míru nezaměstnanosti o šest desetin

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Útlum sezonních prací v zimním měsících byl příčinou toho, že ke konci roku v regionu podstatně přibylo lidí bez práce. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci prosince evidováno z celkového počtu 13 987 lidí ve věku od 15 do 64 let celkem 451 nezaměstnaných. V porovnání s jedenáctým kalendářním měsícem to znamená nárůst počtu nezaměstnaných o 86 lidí. Toto číslo stálo za zvýšením prosincové míry nezaměstnanosti na Sedlčansku z listopadových 2,6 procenta o šest desetin (3,2%). Vyplývá to z úterních nově zveřejněných dat Úřadu práce ČR.

Ke stejnému datu (31. prosince) bylo na Sedlčansku 173 volných míst, což je stejně, jako na konci listopadu. Z jednotlivých obcí v působnosti detašovaného pracoviště sedlčanského Úřadu práce, kde byla v prosinci v regionu relativně nadprůměrná míra nezaměstnanosti, se nejvíce projevilo ukončení sezonních prací v Milešově, kde míra nezaměstnanosti přesáhla deset procent (10,2%). Vyšší procento nezaměstnaných je také v obcích Klučenice (5,6%), Kňovice (5,5%) i v obci Svatý Jan (4,9%).

Na opačném konci tabulky pak byly v listopadu obce Radíč (nadále 0,7%), Štětkovice (1,7%) a Jesenice (1,9%). O čtyři desetiny procenta se zvýšila nezaměstnanost ve městě Sedlce-Prčice, které při počtu pětadvaceti nezaměstnaných, dosahovalo v prosinci hodnoty 2,4 procenta. V Sedlčanech bylo ke konci prosince z celkového počtu 4634 obyvatel ve věku od 15 do 64 let bez zaměstnání 138 lidí, míra nezaměstnanosti se tu oproti listopadu zvedla o šest desetin procenta na současných 3,0 procenta. Ke stejnému datu bylo přímo v Sedlčanech 107 volných míst.