Policisté v loňském roce nachytali přes sedm set řidičů pod vlivem

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PŘÍBRAMSKO – V loňském roce zastavili policisté na příbramských silnicích celkem 708 řidičů, kteří byli pod vlivem návykových látek, z toho 393 osob mělo do jedné promile alkoholu a 99 motoristů přesáhlo jedno promile, tím se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dalších 216 šoférů mělo test pozitivní na drogy. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu patří mezi základní úkony, které policejní hlídky provádění při silniční kontrole.

„Pokud je její výsledek pozitivní, je po pěti minutách opakována, jde o zajištění objektivnosti měření. Při zjištění hodnoty nad 0,24 promile anebo přítomnosti drog ve slinách řidiče je zahájeno řízení o zadržení řidičského průkazu. Motorista je při kontrole poučen, že pokud se odmítne podrobit vyšetření na ovlivnění alkoholem či jinou návykovou látkou, dopouští se přestupku, za který mu hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dva roky,“ uvedla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.