Od začátku roku je nadprůměrně teplo, tříkrálové počasí opět lámalo rekordy

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Meteorologická stanice Rudolec naměřila jak v pátek, tak i na svátek Tří králů teploty nad deset stupňů Celsia. Víc tepleji bylo za slunečného počasí na Sedlčansku v sobotu, kdy teploměr atakoval +11 °C. Vůbec nejtepleji bylo na Tři krále v severní polovině republiky, kde stanice Karviná hlásila odpoledne 13,2 °C. Pardubice v tu dobu udávaly 12,4 °C, Mrzky na Kolínsku 12,2 °C, stejně tak i Ropice u Frýdku-Místku. Stanice České Budějovice hlásila rovných 12 stupňů a Čáslav 11,9 °C.

Mírná zima tím podle meteorologů nekončí, na dvouciferné teploty dosáhneme i v příštím týdnu a to zejména v úterý. Podle dlouhodobé předpovědi meteorologů mrznou nejspíš nebude minimálně do poloviny ledna. Následně mají teploty přece jen začít klesat na běžný průměr pro tuto roční dobu. „Celkově má být období od 8. ledna do 2. února teplotně nad dlouhodobým průměrem,“ praví dlouhodobá předpověď. Vloni touto dobou panovaly kruté mrazy, meteorologická stanice Rudolec 7. ledna 2017 hlásila ráno -18,2°C.