Zvířata zavinila na Příbramsku během loňského roku 368 dopravních nehod

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PŘÍBRAMSKO – V loňské roce nebylo v průměru jediného dne, kdy se motoristé nesrazili se zvěří. V roce 2017 zavinila na Příbramsku zvířata celkem 368 dopravních nehod, což je o 84 srážek více než v roce 2016. Způsobené škody přesáhly tři milióny korun. Nejčastěji v roce 2017 vbíhala pod kola aut srnčí zvěř, a to téměř v polovině případů, následně divoká prasata, poté jelen, daněk, občas zajíc či liška. Lesní zvěř se může objevovat kdekoli mimo obce, zejména v ranních hodinách. V deseti případech zkřížila jízdní dráhu vozidel domácí zvířata, většinou psy.

„Řidiči by se měli plně věnovat řízení a neustále být obezřetní. Nejlepším preventivním opatřením je nízká rychlost jízdy, tím vzniklá prostor pro včasnou reakci. Pokud motorista spatří zvěř včas, měl by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, hrozí např. přejetí do protisměru, čelní náraz do protijedoucího automobilu nebo náraz do stromu u silnice,“ doporučuje policejní mluvčí Monika Schindlová.