Váš hlas může rozhodnout, hlasujte pro „naši“ rozhlednu Milada

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Celostátní Klub přátel rozhleden vyhlásil mezi svými členy a dalšími milovníky rozhleden anketu o „nej“ (nejhezčí či nejlépe umístěnou rozhlednu s nejhezčím rozhledem) postavenou v uplynulém roce 2017. V uplynulém roce bylo na území České republiky postaveno šest nových rozhleden. Patří mezi ně i rozhledna Milada, která vyrostla nad Orlickou přehradou na vrchu Krchov, blízko vesnice Přední Chlum. Rozhledna nabízí překrásný výhled na zákrut řeky Vltavy u Solenic a při příznivých pozorovacích podmínkách také na Šumavu.

foto: Ladislav Havel

Rozhledna Milada byla slavnostně zpřístupněna 21. července, postavil ji soukromý investor Radek Kessl společně s přáteli. Milada se jmenuje podle křestního jména maminky Radomila Kessla. V anketě je tato dřevěná, devítipatrová rozhledna o výšce přibližně 30 metrů uvedena jako Milada 2. To proto, že rozhledna se stejným jménem vyrostla v dubnu loňského roku také na hradě Lichnice na Chrudimsku. Pokud se rozhodnete ankety účastnit a dát hlas té „naší“ rozhledně, zadejte do mailu rozhledna-anketa@centrum.cz tvar RR4.