Sedlčanský fotoklub Fotoflegmatici chystá svou jubilejní desátou výstavu

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Slavnostním zahájením v sobotu 6. ledna začne v prostorách knihovny jubilejní desátá členská výstava prací jedenácti aktivních amatérských fotografů sdružených ve fotoklubu Fotoflegmatici, jehož zřizovatelem je Městská knihovna Sedlčany. Začátek vernisáže je naplánován na 16. hodinu, součástí vernisáže bude tradiční kulturní program. Pro širokou veřejnost je výstava tvorby členů fotoklubu přístupná v provozní době knihovny do konce ledna.

Pozvánka fotoklubu Fotoflegmatici

O dvě hodiny dříve proběhne vernisáž výstavy také v koncertním sále sedlčanského kulturního domu. Tady bude od 6. ledna k vidění zajímavá výstava obrazů, které jsou tvořeny technikou „enkaustika“, tj. autorka Karolina Straková je maluje – žehlí. Tuto technologii objevila v roce 2004 a našla v ní ideální způsob, jak vyjádřit svůj bohatý vnitřní svět. Spojení horkého vosku, sytých barev a hry světla umožňuje velice tvořivé malování. Každý obraz je tak dílem určitého rozpoložení a aktuálního stavu mysli, těla, duše i ducha.