Skiareál Monínec se rozjede naplno, v provozu bude od pátku i lanová dráha

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 3 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Počínaje pátkem 15. prosince se zimní sezona v největším středočeském lyžařském areálu rozjede naplno. Od šesti hodin večer bude v provozu jak hotelový vlek, tak také horní kotva a čtyřsedačková lanovka. Horních 600 metrů sjezdovky je zasněženo téměř v celé šířce, spodní polovina červené sjezdovky pak v šířce přibližně dvanácti metrů. Sloužit tedy hlavně bude jako dojezdový pruh k dolní stanici lanovky.

Lanovka zůstane v provozu pro denní i večerní lyžování po celý víkend. V úterý 19. prosince se rozjede v rámci večerního lyžování, každodenní zimní provoz pak zahájí areál krátce před Vánoci, konkrétně v pátek 22. prosince. Až do 21. prosince se na Monínci lyžuje za ceny vedlejší sezony, hlavní sezona s vyššími cenami skipasů pak začne platit od pátku 22. prosince. O Štědrém dnu se lyžuje jen do oběda.