O tom, že vozovky bývají v zimě kluzké, se přesvědčili další řidiči

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 6 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – V uplynulých dnech došlo na silnicích regionu k dalším třem nehodám. V neděli 10. prosince v podvečerních hodinách havaroval šestačtyřicetiletý motorista v Sedlčanech. Při odbočování ze silnice I/18 na parkoviště k prodejně Kik dostal na zledovatělé vozovce smyk a narazil do plechové boudy, která se nachází mimo komunikaci. Škoda byla v tomto případě ve výši 35 tisíc korun.

O den později, v pondělí 11. prosince podcenila kluzkost vozovky pětapadesátiletá řidička. Ta jela ve směru z Hrachova na Hojšín a po projetí zatáčky dostala s vozem smyk. „Následně přejela vlevo mimo silnici, kde narazila do stromu. Žena utrpěla lehké zranění. Poškozená uvedla, že začala brzdit kvůli přebíhající zvěři. Hmotná škoda byla stanovena na 40 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.

Smůlu měl také řidič, který v neděli 10. prosince odpoledne mezi osadou Libíň a Sedlčany srazil na silnici svým vozidlem lesní zvěř. Srna vběhla do jízdní dráhy z levého silničního příkopu a řidič již nestihl na tuto situaci zareagovat. „Usmrcené zvíře bylo následně předáno mysliveckému spolku, vzniklá škoda činila 51 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.